Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zamknij

Nowości & Blog

Dlaczego warto kolekcjonować albumy fotograficzne
By listopad 19, 2021 0 Comment

Dlaczego warto kolekcjonować albumy fotograficzne

Kilkanaście lat temu, kiedy na rynku dostępne były tylko i wyłącznie aparaty na klisze, robiło się zdjęcia tylko w najważniejszych momentach w obawie, że zabraknie rolki. Obecnie tego problemu już nie ma, bo nasze telefony, tablety czy też inne urządzenia mają dużo pamięci, co pozwala na wykonanie tysięcy ujęć. Jest to zarazem plus i minus. Dlaczego? Ponieważ mając cyfrowe wersje obrazów rzadko do nich wracamy, a najczęściej całkowicie o nich zapominamy. Jednak można to zmienić w prosty sposób. Po każdym ważnym wydarzeniu, na którym wykonywaliśmy zdjęcia, warto od razu zająć się selekcją, usuwając od razu niewyraźne czy prześwietlone ujęcia. Pozostałe warto wywołać i włożyć do albumu fotograficznego.

Czy album fotograficzny to przeżytek?

Czasem można sobie zadać pytanie, dlaczego warto kolekcjonować albumy fotograficzne, które zajmują tyle miejsca? Wydaje się, że to znakomity pomysł, ponieważ szybciej i przede wszystkim chętniej będzie się wracało do czegoś, co jest namacalne niż cyfrowo zapisane na dysku telefonu, komputera czy na pendrivie. Przypomnij sobie wieczory, w których trakcie siadałeś z rodziną przy herbacie i przeglądałeś stare zdjęcia, przypominające nieżyjących już członków rodziny. Kiedy mogłeś zobaczyć, jak dorastałeś, jak dorastało Twoje rodzeństwo, czy gdzie wspólnie z rodzicami wyjeżdżaliście na wakacje. Jeśli zależy Ci na tym, aby ze swoimi najbliższymi również spędzać czas w trakcie sentymentalnych powrotów do przeszłości, to kolekcjonowanie albumów fotograficznych jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

Nie męcz swoich przyjaciół - wybierz tylko najlepsze zdjęcia i je wywołaj!

Kolejnym plusem takiego rozwiązania jest fakt, że w przypadku, kiedy chcesz pokazać zdjęcia z wakacji czy wesela swoim znajomym, znacznie mniej czasu spędzicie na ich przeglądaniu, co z pewnością zostanie przez bliskie Ci osoby docenione. Wybranie najlepszych ujęć i wywołanie ich, pozwoli na sprawniejsze, a co za tym idzie przyjemniejsze przejrzenie wszystkich odbitek. Bo przecież kto z nas chciałby oglądać kilkaset zdjęć z wakacji czy ważnych wydarzeń, w których nawet nie brał udziału? Dlatego warto od razu wybrać te najlepsze i włożyć je do kolekcjonerskiego albumu fotograficznego.

Leave a comment

X

WELCOME TO OUR WONDERFUL WORLD

Did you know that we ship to over 24 different countries

Login with Facebook
X

WELCOME TO OUR WONDERFUL WORLD

Did you know that we ship to over 24 different countries

Register with Facebook
X

WELCOME TO OUR WONDERFUL WORLD

Did you know that we ship to over 24 different countries

Please enter the email address you used to register. You will receive a temporary link to reset your password.