Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zamknij

Nowości & Blog

Albumy na zdjęcia - wklejane czy wsuwane?

Albumy na zdjęcia - wklejane czy wsuwane?

Sposobów przechowywania wywołanych fotografii jest wiele i dużo tak naprawdę zależy od naszych indywidualnych preferencji oraz czasu, jaki chcemy poświęcić na ich porządkowanie. I choć obecnie dużą popularnością cieszą się fotoksiążki czy albumy na zdjęcia wsuwane, to tradycyjne modele z kartami do wklejania fotografii wciąż pozostają jedną z najbardziej eleganckich opcji. Oferują one bowiem zupełnie inne doznania estetyczne i emocjonalne w trakcie przeglądania pamiątkowych fotografii niż w przypadku wspomnianych właśnie fotoksiążek czy innych form bardziej nowoczesnych albumów. Nie będzie przy tym przesadą, jeśli powiemy, że modele na wklejane zdjęcia mają duszę i skrywają w sobie pewną dozę magii. Co powinniśmy wybrać więc, jeśli wolimy oglądać klasycznie wywoływane fotografie i nie przemawiają do nas w żaden sposób fotoksiążki?

Albumy na zdjęcia wklejane i wsuwane – najważniejsze różnice

W przypadku tych pierwszych różnicę widać od razu, jeszcze na półce. Albumy na zdjęcia wklejane mają bowiem z reguły bardzo estetycznie wykonane oprawy, które wyróżniają się stylowym, ponadczasowym designem. W środku znajdziemy natomiast karty z bardzo dobrej jakości papieru o wysokiej gramaturze oraz pergaminowe przekładki. Ponieważ nie ma tu żadnych elementów wymuszających określony układ, fotografie (także o różnych formatach) możemy dowolnie ze sobą zestawiać. Jeśli nie chcemy do ich przytwierdzania używać kleju, do wyboru mamy również specjalne przylepce i narożniki, a także różne akcesoria do scrapbookingu. Wolne obszary możemy ponadto w dowolny sposób zagospodarować podpisami lub rysunkami.

Albumy na zdjęcia wsuwane to natomiast niezwykle szybki sposób na uporządkowanie fotografii. Wystarczy bowiem po kolei wtykać je za folię. Ich niewątpliwym minusem jest fakt, że układ fotografii jest z góry narzucony przez producenta, ponieważ wszystkie kieszenie są z reguły poziome, umiejscowione jedna pod drugą. W tym przypadku musimy pamiętać też, że choć folia pełni także funkcję ochronną, to nie wygląda ona jednak zbyt elegancko i łatwo ulega uszkodzeniom podczas wsuwania i wysuwania spod niej fotografii.

Leave a comment

X

WELCOME TO OUR WONDERFUL WORLD

Did you know that we ship to over 24 different countries

Login with Facebook
X

WELCOME TO OUR WONDERFUL WORLD

Did you know that we ship to over 24 different countries

Register with Facebook
X

WELCOME TO OUR WONDERFUL WORLD

Did you know that we ship to over 24 different countries

Please enter the email address you used to register. You will receive a temporary link to reset your password.