Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zamknij

Nowości & Blog

Sposoby personalizacji albumów - nadruk UV i grawer laserem

Sposoby personalizacji albumów - nadruk UV i grawer laserem

Istnieje wiele sposobów, na które możesz sprawić, by Twój album ze zdjęciami był jeszcze bardziej osobisty. Jeśli chcesz nadać mu personalnego charakteru, możesz ozdobić okładkę i strony grafiką bądź napisem. Jest to możliwe dzięki metodzie nadruku UV oraz grawerowania laserowego. Techniki te dają różnorodne, zachwycające efekty. Warto je poznać, zanim postanowimy udekorować okładkę naszego albumu.

Nadruk UV

Nadruk UV to bardzo nowoczesna metoda, która wykorzystuje tusze utwardzane promieniowaniem elektromagnetycznym. Jest ono czynnikiem utwardzającym, który pozwala trwale umieścić grafikę na wybranej powierzchni. Jedną z największych zalet tej techniki jest to, że pozwala stworzyć obrazki w intensywnych barwach, które nie blakną pod wpływem czasu. Na dodatek są wyjątkowo trwałe; warto zaznaczyć, że po naniesieniu na powierzchnię ciężko jest je z niej zdjąć bez powodowania uszkodzeń materiału.

Grafiki pozyskiwane za pomocą promieniowania elektromagnetycznego są bardzo szczegółowe. Jest to możliwe dzięki temu, że drukarki UV wykorzystują nie tylko tusze i tonery w kilku podstawowych kolorach, ale też podkład, lakier i mnóstwo tuszów w pośrednich, nieoczywistych barwach. Dzięki temu można za ich pomocą umieścić też grafikę na nawierzchni w kolorze innym niż biały bez ryzyka zniekształcenia pigmentów.

Grawer laserem

Grawerowanie laserem polega na grawerowaniu na wybranej powierzchni wzoru za pomocą wiązki. Za jej pomocą można tworzyć bardzo skomplikowane i szczegółowe wzory nawet na takich powierzchniach jak drewno,  czy tworzywa sztuczne.laser nie graweruje na metalach) Co ważne, do ich wykonania nie trzeba stosować tuszów i tonerów, które są niezbędne do stworzenia nadruku UV. Grawery zrobione laserem są bardzo trwałe i nie podlegają późniejszym modyfikacjom bez użycia lasera. Kolor grafik i napisów stworzonych tą metodą zależy całkowicie od barwy obrabianego tworzywa – w porównaniu z grafikami pozyskiwanymi za pomocą promieniowania elektromagnetycznego grawery dają nam mniejszy wybór, jeśli chodzi o pigmentację, jednak nasza firma radzi sobie z tym doskonale uzupełniamy grawer wysokiej jakości farbami, co sprawia ze staje się efektowny i wyjątkowy.

Leave a comment

X

WELCOME TO OUR WONDERFUL WORLD

Did you know that we ship to over 24 different countries

Login with Facebook
X

WELCOME TO OUR WONDERFUL WORLD

Did you know that we ship to over 24 different countries

Register with Facebook
X

WELCOME TO OUR WONDERFUL WORLD

Did you know that we ship to over 24 different countries

Please enter the email address you used to register. You will receive a temporary link to reset your password.